Suur aasta ▶️ ⏹ ⏹

THE GREAT YEAR, United States, 2003

No video selected.

„The Great Year” on vastupandamatu dokumentaalfilm, mis uurib, kuidas iidsete tsivilisatsioonide langus üle maakera ja nüüdisaegse tsivilisatsiooni tõus võib olla seotud päikese liikumisega ümber oma tähekaaslase. Film vaatleb tõendusmaterjali, mida iidsed tsivilisatsioonid võisid teada tähtede liikumistsüklist ja sellest, et meie päike võib tõesti omada kaksikliikumise tunnust.

Kadunud tsivilisatsioonid, Kuldajastu, Šambala… Kas neis iidsetes lugudes on ka tibake tõtt? Meie eellased rääkisid Suurest Tsüklist, mida märkis taevakehade liikumine - valgustatuse ajastust ja vaimupimeduse perioodist. Millised on palvepaikade seosed laiemate (maa)alade või kosmosega? Maia astronoomia tegeles tähtede liikumise tohutupikkade tsüklitega. Nende kalendris oli isegi päev, mil maailm loodi. Kõrgkultuuride üldine omapära on, et nad on kohe algul oma arengu tipul.

Öö ja päev on põhjustatud Maa pöörlemisest, aastaajad - Maa pöörlemisest ümber Päikese. Mõned vanad kultuurid uskusid suurematesse tsüklitesse, mis mõjutavad tsivilisatsiooni tõusu ja langust. Ajalugu ja astronoomia aitavad taasleida seda unustatud tsüklit. Öeldakse, et see tsükkel on nii suur, et ulatub väljapoole Päikese-süsteemi, samal ajal siiski mõjutades meie igapäevaelu.

Seda hakatigi kutsuma Suureks aastaks.

Kas on võimalik, et meie Päike asub kahe-tähe-süsteemis, mille tsükkel on 24000 aastat ja mis mõjutab kultuuride tõusu ja langust?