Satsang Cesariga

SATSANG CESARIGA, India, 2006

Treiler

No video selected.

Satsang on filmitud 2007 aasta augustis Indias, kus oma tõelist olemust otsivate eestlaste küsimustele vastab Cesar Teruel. Juttu on vabadusest, egost, meditatsioonist ja sellest kes sa tegelikult oled.

Jumal Sri Rama suur pühendunu Hanuman ütles kord Ramale: „Kui samastan end kehaga, olen su teener. Kui samastan end meelega, olen osa Sinust. Kui samastan end oma Tõelusega, siis mina olen Sina ja Sina oled mina.“

Tõde on lihtne, nii lihtne, et inimesed ei pane seda sageli tähelegi. Iidsetest aegadest alates on olnud esmaseks filosoofia maksiimiks „Tunne Iseennast“. Üht ja sama Tõde on pühakirjades seletatud paljudel viisidel, et rahuldada lugematuid liike otsijaid. Inimelu eesmärgiks on mõista oma tegelikku Olemust. Sa oled Teadvus, kuid tänu teadmatusele kujutad ette, et ei ole. Jumal on inimene ilma egota, egotus. Inimene on Jumal pluss ego.

On kaks tasandit - Absoluutne ja Suhteline. Suhtelisel tasandil on olemas suhteline vaba tahe. Võid valida, kas seisad siin või seal. Kui aga lähed suhtelisuse tasandi taha, ei leia sa sealt midagi peale Tõe. Seal ei ole enam vaba tahet, ega ole sindki kui isikut küsimaks vaba tahte kohta.

Satsang tähendab - panna mõttemeel ühinema oma Tõega ehk Reaalsusega. Satsang on mõeldud tutvustama meile Vaimsust ja Kõlblust, selgindama meelt, vabastama segadusest ja valedest arusaamadest, selgitama meie tõelist olemust. Satsang aitab mõista ka individuaalsuse idee illusoorset olemust ning kogeda Ühesust, mis on meie tegelikuks Olemuseks.

Kas valgustuda on kerge või raske?
See on väga kerge. Vabane egost. Egovaba seisund ongi kõrgeim seisund. Seepärast peaksime püüdma olla egotud. Iseennast tuntakse ära mitte mõeldes vaid vaikseks jäädes.

Kirjuta kommentaar

You are commenting as guest.

Kontakt

© 2016-2022
Kalev Veskimäe Vaikuse Kool

MK Harmonia OÜ
EE031010220196798229
Tel. +372 5333 0099

Liitu Vaikuse Kooli sõnumite listiga