Rahumeelne sõdalane

PEACEFUL WARRIOR, United States, 2004

Treiler

Inspireeriv ja liigutav film inimese vaimujõust. "Rahumeelne sõdalane" on hämmastavalt hea tõsielufilm, mis põhineb Dan Millmani ülimenukal novellil, mis omakorda on selgelt äratuntavate autobiograafiliste sugemetega. Andekas noor võimleja, kes püüab pääseda Olümpiamängudele, et seal võita. Dan'il on kõik, millest üks noormees unistada võib: erakordne anne, triiki täis auhinnariiul ja suur hulk tüdrukuid.

Elu muutub hetkega peale õnnetut mootorrattaavariid, mis noormehe sportlaskarjäärile sisulist lõppu tähendab. Raskes olukorras leiab Dan tuge bensiinijaamas töötavalt kummaliselt mehelt, keda ta ise kutsub Sokrateseks (Nick Nolte) ning kellest saab tema mentor ja piltilusalt Joy'lt (Amy Smart). Algab teekond, mis vaevalt kedagi külmaks jätab.

Peacful Warrior on inspireeriv film, mis võib muuta elusid - Sting

Aju on vaid reflektoorne organ. Ta reageerib kõigele. Täidab su pea miljoni suvalise mõttega päevas. Need üksikud mõtted peegeldavad sinu olemust sama palju kui üks tedretäht su ninal. Tarkus seisneb selles, kuidas kasutada õiget tehnikat õigel ajal, õiges kohas.

Igal tegevusel on oma hind ja oma mõnu. Arvestades neid mõlemaid, on sõdalane realistlik ja vastutav oma tegude eest.

Dan Millmann (sündinud 22.02.1946) on autoriks üle 13 raamatule ning kõige populaarseim neist on tema autobiograafial põhinev novell "Way of the Peaceful Warrior" ("Rahumeelse sõdalase teekond" - 1980). 1964 aastal võitis ta Maailma Meistri tiitli Batuudil, samuti on ta töötanud võimlemis instrukotrina Stanfordi ülikoolis.

Kommentaarid (1)

  • Tarmo Vahtra

    Tarmo Vahtra

    07 Veebruar 2021 at 01:17 |
    Hea film, tuletas taas meelde selle, mis meelest läheb.

    reply

Kirjuta kommentaar

You are commenting as guest.

Kontakt

© 2016-2022
Kalev Veskimäe Vaikuse Kool

MK Harmonia OÜ
EE031010220196798229
Tel. +372 5333 0099

Liitu Vaikuse Kooli sõnumite listiga