Osho - Miks on suhtlemine nii keeruline, eriti armastajate vahel?

OSHO - WHY IS COMMUNICATION SO DIFFICULT PARTICULARLY BETWEEN LOVERS?, India

Treiler

No video selected.

Isegi armastus on vabaduse kõrval teisejärguline, vabadus on ülim väärtus.Armastuse võib ohverdada vabaduse eest, ent vabadust ei saa ohverdada armastuse eest. - OSHO

India pühamees OSHO selles oma videovestluses vestab talle omasel vaimukal ja intrigeerival moel inimsuhtlemise keerukusest üldse ning mehe ja naise vahel eriti. Ta väidab, et igapäevastest asjadest rääkides ei teki nii suuri probleeme kui abstraktsemate mõistete jutuks tulles – eesotsas Jumalaga. Jumala-kesksetes religioonides on Jumal Alguses – Looja. Religioonides, kus Jumal puudub (OSHO näitel budism, jainism) – on Ta siiski olemas, aga Lõpus ja hoopis teises mõttes ja muul kujul. Jumal – see on iga inimarengu lõpp-punkt. Maailm aga sel juhul pole mitte kellegi poolt “loodud” – vaid alati olnud ja alati saab olema – lõputus arengus. OSHO jaoks oleks “loodud” maailm valmis ja lõplik – ning sellisena “igav”.

OSHO armastab pikkida oma “jutlustesse” naljalugusid ja ankdoote, mida tema õpilasedki tema jaoks kõikjalt kogusid – nii ka siin. Lisaks kutselisele filosoofiaõppejõu praktikale oli ta veel ka tohutu lugemusega (lugedes teadupärast 10-15 raamatut päevas).

OSHOt kuulates peaks ilmnema, miks ameerika kirjanik Tom Robbins on teda nimetanud “kõige ohtlikumaks meheks pärast Jeesus Kristust”, “vaimseks mässajaks”, kes oma eluajal olnud kümnetes riikides (millest ta oma läbisõitudel kiiresti välja saadeti) “preestrite ja poliitikute hirm”. Tema enda väitel tahetud teda USA vanglas ka ära mürgitada - pärast mida tema elu lõpupool oli suht haiglane ja surm varajane (ta suri 59-aastaselt).

OSHO inspireeritud “pajatuste” hulk on hirmuäratav – ligi 700 raamatutäit. Ehkki Eestis ilmusid esimesed raamatud juba 90ndatel (sh “Tantra, vaimsus ja seks”), näikse tema õitseaeg olevat siinmail saabunud alles nüüd, mil Pilgrimilt tuleb OSHO-raamatuid kui Vändrast saelaudu – üks parem kui teine. Täpsem info Pilgrimi enda kodulehel: pilgrimbooks.ee

Kirjuta kommentaar

You are commenting as guest.

Kontakt

© 2016-2022
Kalev Veskimäe Vaikuse Kool

MK Harmonia OÜ
EE031010220196798229
Tel. +372 5333 0099

Liitu Vaikuse Kooli sõnumite listiga