Korporatsioon ▶️ ⏹

THE CORPORATION, Canada, 2002

"Korporatsioon" on Kanada dokumentaalfilm, mis vaatleb kriitiliselt tänapäeva suurettevõtteid kui omaette klassi ja analüüsib selle käitumise mõjusid inimühiskonnale ja maailmale tervikuna. Analüüsi objektiks on väga konkreetsed firmad. Filmi autoriks on Joel Bakan, kes kirjutas filmivõtete ajal ka raamatu "The Corporation: The Pathological Pursuit of Profit and Power" (Korporatsioon: patoloogiline kasumi ja võimu tagaajamine).

Dokumentaalfilmi üheks keskseks teemaks on küsimus: Mis "isik" see korporatsioon õieti on? Kuidas ta tekkis? Kas eraisikuga sarnaste ja lausa kattuvate juriidiliste õigustega "persoonil" on ka moraalne vastutus? Millised on tema tegevuse tagajärjed ja kes vastutab? Peamiselt on luubi alla võetud korporatsioonid Põhja Ameerikas, eriti Ühendriikides.

Filmis on intervjueeritud 40 inimest - nii korporatsiooni omi töötajaid kui ka kriitikuid - nagu Noam Chomsky, Naomi Klein, Milton Friedman, Howard Zinn, Vandana Shiva ja Michael Moore - pluss paras ports ausaid ülestunnistusi ning konkreetsete juhtumite kirjeldusi.

26 RAHVUSVAHELISTE AUHINDADE VÕITJA!

10 Audience Choice Awards including the 2004 Sundance Film Festival.

Filmi "Korporatsioon“ põhisõnumid:

1. Mis on korporatsioon?