Eve ja tulihobune

Treiler

No video selected.

Lugu noore tüdruku hingelistest kogemustest sügava suhte otsingutel-

iseendaga, teistega ja „kõrgema väega“.


Kanadas sündinud hiina tüdruk Eve Eng on sündinud 1966 aastal, mis on tulehobuse aasta.

Tugeva tahtejõuga ja mässumeelseid tulihobuseid peetakse Hiina peredes õnnetusttoovateks, kuna neid on keeruline „ohjes hoida“.

9 aastaselt alustas noor Eve otsingut, et teada saada oma elu tähendust. Ema raseduse katkemine ning isapoolse vanaema lahkumine siitilmast andsid tõuke elu ja surma üle mõtlemiseks.

Perekond Eng järgib traditsioonilist budismi filosoofiat, kuid pereema May-Lin ei takista oma vanemal tütrel Karenal hankimast teadmisi ristiusu kohta (peamiselt katoliikluse kohta). Ema ei näe konflikti kahe "jumala" vahel ühes peres ning leiab, et pigem tagab see suurema turvalisuse ja hea elu nii siinpool kui ka sealpool loori ning annab sellega oma tütardele õnnistuse, kui nad teatavad oma soovist minna pühapäevakooli. Noorem tüdruk Eve järgib oma vanemat (järelikult targemat) õde, kes on pühendunud siiralt Jeesuse teenimisele ning püüab samal ajal panna kokku oma tõde, võttes killukesi siit ja sealt (erinevatest uskumustest).

Elu olemuse mõistmise teeb noorele Evele keeruliseks küsimus, kuidas saavad samaaegselt eksisteerida erinevad kultuurilised ja usulised tõekspidamised. Elava kujutlusvõimega tüdruku püüd mõista vastuolulist maailma, mis rõhub süütunnetele ning võitudele ja kaotustele, viib noored hinged katsumusteni...


Film on võitnud eriauhinna Sundance filmifestivalil

Kirjuta kommentaar

You are commenting as guest.

Kontakt

© 2016-2022
Kalev Veskimäe Vaikuse Kool

MK Harmonia OÜ
EE031010220196798229
Tel. +372 5333 0099

Liitu Vaikuse Kooli sõnumite listiga