Soovituslikud lisamaterjalid Vaikuse Koolis osalejale.

Vestlused Kalev Veskimäega (detsember 2017 Kesk-Eesti TRE raadios)

19.12.2017

20.12.2017

Vestlused Kalev Veskimäega (detsember 2015 Kuma raadios)

8.12.2015

9.12.2015

10.12.2015

11.12.2015

Raamat SISEMINE ÄRKAMINE Autor: COLIN P. SISSON

Raamat SISEMINE ÄRKAMINE  Autor: COLIN P. SISSON

Colini põhimõtteks on enesejõustamine läbi isikliku vastutuse. Ükski filosoofia, religioon, raamat, seminar ega inimene ei saa sulle pakkuda tõde – sa juba oled see. Miski ei saa anda sulle seda, mis sa juba oled. Parimal juhul saavad teised sulle kätte juhatada suuna, kuidas leida oma tõelist Mina. „Sisemine ärkamine“ juhatab sulle teed koju, sisemise loomuse juurde, kus peituvad sinu väe ja täieliku õnne varjatud dimensioonid.

Raamat SAAD KÕIK, MILLEST LOOBUD Autor: TOMMY HELLSTEN

Raamat SAAD KÕIK, MILLEST LOOBUD  Autor: TOMMY HELLSTEN

Ära oota, et muutused tuleksid sinu ellu väljastpoolt – julge ise muutuda! Tuntud terapeudi Tommy Hellsteni peateos analüüsib isiksuse sisemist arengut.

“Armastuse imet suudab inimene kogeda vaid juhul, kui ta nõustub tunnistama omaenda nõrkust ja jõuetust. Pole olemas lühemat teed, tee tugevusele kulgeb üksnes oma nõrkuse tunnistamise kaudu. Siin peitub ka põhjus, miks ma kirjutan paradoksidest,” selgitab autor.

Ilma armastuseta ei kujune isiksusi; ebakindlusest vabanevad vaid need, kes kindlustunnet ei otsi; mida vähem teed, seda enam saadad korda – kui me mõistame elu peamisi paradokse ja rakendame neis peituvat tarkust, oleme suutelised arenema, muutuma ja oma elu eesmärke täitma, sest paradoksides peitub kogu elutarkus ja positiivseid muudatusi käivitav jõud.
Unistused näitavad meile, millised me tulevikus oleme. Kui otsid igavikku, ela siin ja praegu.

Raamat IMELISE OTSINGUL Autor: PJOTR USPENSKI

Raamat IMELISE OTSINGUL  Autor: PJOTR USPENSKI

"Inimesi on alati paelunud „ imeline“ – see, mis jääb tavasilmale nähtamatuks. Imelise otsingud viisidki 20. sajandi algupoolel kokku kaks Vene intellektuaali, esoteerikut, filosoofi, mõtlejat – Georgi Gurdžijevi ja Pjotr Uspenski. Georgi Gurdžijevit (u 1866–1877 – 1949), üsna salapärase elulooga armeenia-kreeka päritolu müstikut on peetud küll karismaatiliseks uuendajaks, täiesti uuelaadse kosmoloogia ja filosoofia ning psühholoogia rajajaks, küll petturiks ja liigse egoga eneseülistajaks. Ta oli õpetaja, kes sünteesis ida- ja läänemaailma erinevad filosoofilised ideed oma originaalseks õpetussüsteemiks, mis on mõjutanud ka paljusid hilisema aja mõtlejaid, müstikuid, kunstnikke.

Pjotr Uspenski peateos „Imelise otsingul“ on ainukordne sissevaade Gurdžijevi õpetuste sisusse ja õpetamise meetoditesse. Tema õpetusviisi ja põhiseisukohti tuntaksegi enamasti tema õpilaste kirjutatu kaudu. Raamatule annab lisaväärtust seegi, et kõrvuti õpetaja ideede edasiandmisega on Uspenski sisse toonud ka oma filosoofilise maailmapildi edasiarendusi, vahel õpetajaga nõustudes, vahel temaga vaieldes.