Mis on vaikuse kool?

Vaikuse kool on Kalev Veskimäe poolt juhitav enesetunnetuslik protsess jõudmaks eneseteadvustamiseni. Olemuslikul tasandil mõistmiseni kes ma olen. Mitte igapäevase, automaatselt elava isiksuse täiendamine uute oskuste ja tehnikatega, vaid oma elust arusaamise avardamine, et liikuda tõe poole.

Kõik mis toimub, on seotud sinu enda motivatsiooniga. Enamus meie põhjustest, miks me midagi teeme, on teadliku meele eest tavaolukorras varjatud. Kui sa lubad endas “laskuda” vaikusesse, siis märkad ja saad aru oma tegude motiividest ja põhjustest. Avastad uskumused mis sind juhivad ja leiad sisemised takistused. Tulemuseks on kergus ja lihtsus. Või nagu paljud ütlevad – tõde teeb vabaks.

Kui sa näiteks kriimustad ennast, siis mitte keegi ei saa seda kinni kasvatada, see kasvab ise kinni. Ja kogu meie elu on selline. Me elame ja meile tundub tavaolukordades, et mina juhin seda “elu”, et elu on võimalik kontrollida. Tegelikult ei ole. See elu, mida on justkui võimalik kontrollida, on meie meele kujutluspilt, kontseptsioon elust, mis on antud meile vanemate, kooli, ühiskonna jne poolt.

Kui sa laskud vaikusesse siis sa ühel hetkel avastad, et see kõik on ainult Jumaliku mängu väiksem mäng, mida paljud idamaa targad on nimetanud illusiooniks, maya’ks ei midagi muud. Sellel ei ole tõega enamus juhtudel mitte mingisugust kokkupuudet.

Sisemine vaikus annab võimaluse saada kontakti tõetasandiga. Alustuseks on need tõetasandid seotud sinu isiksusega, selle sama illusoorse, ego mina maailmaga. Selleks, et jõuda tõeni, mis on alati tõde ja mis ei sõltu sinu meeleolust ega poliitikute tahtest, on vaja kõigepealt teadvustada isiksuse illusoorsust, tema uskumusi, mõttemustreid, veendumusi.

Maya on inimeseks olemise osa, sellega pole midagi valesti. Väljaarvatud juhul kui sa elad maya’s ja pead seda tõeks. Midagi ei saa nn. ära võtta, kõrvaldada !!! Seda saab tunnetada, mis on ja mida hoiab sinu keha. Keha hoiab ja kannab kogu meie minevikku kaasas (kuni teadvustame ja tunnetame) ja keha ei valeta mitte kunagi. Ja siis need lihtsalt lahustuvad taipamiseks, mõistmiseks. Niimoodi kiht-kihilt vabanedes mõistad ja saad aru kes oled sina, kes sa oled tegelikult. Seepärast on ka öeldud joogide poolt, kes on saavutanud meistri seisundi, et nad jätkavad ikka nii jooga kui muude abistavate praktikatega, mediteerimistega jne. Sest see planeet on nii, et nagu sa endaga ei ole, hetkes, nii kistakse sind automaatrežiimi ja ühel päeval tuuakse sind sealt automaatsusest välja tänu suurele valule, õnnetusele, suhtekriisile jne. Ja sa hakkad jälle ennast otsima. Aga otsida tegelikult pole midagi, on ainult leida. Kui see sind kõnetab siis kohtume vaikuse koolis.